Jedná se o návrh seniorského domu na okrajové části prahy nedaleko Vltavy. Objekt je z architektonického hlediska rozdělen na dvě části. 

Hlavní budova je řešena jako třípodlažní, zastřešená valbovým typem střechy. Hlavním materiálem fasád je omítka s vodorovnou bosáží v kombinaci s dřevěnými rámy okenních otvorů. Střecha je uvažována s falcovaným měděným plechem.

Nižší část objektu je řešena rozdílně. V této části je stavba navržena jako třípodlažní, zastřešená rovným typem střechy. Hlavním motivem této části stavby je vnitřní dvůr. Dalším výrazným architektonickým prvkem jsou balkonové konstrukce z pohledového betonu. Ty jsou obloženy dřevěnými svislými latěmi, které slouží jako zastiňovací prvky, které vytvářejí v prostředí balkonů intimní část. Hlavní fasáda obvodových stěn je řešena fasádní omítkou tmavé barvy. Barevnost je doplněna dřevěnými typy oken s lazurou podporující materiál oken. Povrch balkonů se předpokládá betonovou dlažbou. Zástěny mezi balkony jsou navrženy z mléčného skla.

Projekt

Místo

HPP

Typologie

Rok

Stav

Seniorský dům ve Zbraslavi

Zbraslav

plocha 3326,4 m2

Občanská stavba

2023

Studie, ÚR

Projekt Seniorský dům ve Zbraslavi

Místo Zbraslav

HPP plocha 3326,4 m2

Typologie Občanská stavba

Rok 2023

Stav Studie, ÚR